Szkolenie psów

Metody szkoleniowe

W mojej pracy używam 3 metod treningowych: naturalnej, klikerowej i „Do as I do” (oparta na naśladownictwie międzygatunkowym). Są to metody pozytywne, czyli wykluczające użycie przemocy względem zwierzęcia. Zwierzę (tak jak i człowiek) chętniej i szybciej się uczy w oczekiwaniu na nagrodę niż ze strachu przed karą. W pracy treningowej ważny jest dobrostan zwierzęcia. Z tego względu w mojej „Szkole Komunikacji Ludzi i Psów” nie mogą się uczyć opiekunowie zwierząt używający kolczatek, obroży zaciskowych czy elektronicznych.

Sesje treningowe

Prowadzę szkolenia grupowe dla dwóch kategorii wiekowych psów: szczeniaki do 6 miesiąca życia i dla psów starszych. Zajęcia odbywają się na terenie Klubu Piłkarskiego „Wratislavia” we Wrocławiu (ul. Dembowskiego w pobliżu terenów wystawowych WUWA i Parku Szczytnickiego, więcej informacji w zakładce: „Kontakt”). Są to zajęcia stacjonarne. Prowadzę grupy otwarte, czyli można dołączyć z psem w dowolnym momencie pod warunkiem wcześniejszego kontaktu ze mną. W grupie może pracować do 10 par człowiek – pies.

Jeden cykl szkoleniowy to 8 spotkań po 60 minut każde. Kalendarz spotkań ogłaszany jest pod koniec danego miesiąca. W razie gwałtownego załamania pogody informacje o odwołaniu zajęć można znaleźć w “Kalendarzu spotkań” lub dzwoniąc do mnie wcześniej. Każdy cykl szkoleniowy składa się z 4 godzin zajęć stacjonarnych i 4 godzin zajęć miejskich.

Cena za szkolenie psa

8 spotkań po 60 minut każde, 4 stacjonarne i 4 miejskie

Do 6 miesiąca życia

400 zł

Powyżej 6 miesiąca życia

600 zł

Pierwsze zajęcia

Aby rozpocząć pierwsze zajęcia trzeba okazać do wglądu książeczkę zdrowia psa

W przypadków psów adoptowanych również umowę adopcyjną (upoważnia do zniżki)

Na wszystkie zajęcia pies powinien przychodzić

trochę głodny

na zwykłej smyczy
(nie używamy
smyczy automatycznych
typu flexi)

w obroży lub szelkach fizjologicznych

zabezpieczony
przed pasożytami

zaszczepiony

Przed zajęciami przygotuj

Nagrody dla psa, czyli bardzo atrakcyjne smakołyki zamknięte w saszetce biodrowej

Ulubioną zabawkę psa, do której pies nie powinien mieć dostępu w domu a jedynie podczas treningu

Więcej informacji znajdziesz w zakładce „regulamin”, którą proszę przestudiuj dokładnie!

Pierwszy cykl szkoleniowy obejmuje podstawowe komendy („uwaga”, siad”, „leżeć”, „wstań”, „zostań”, „do mnie”, „do nogi”, „stop”, „nie rusz”, „przywitaj”, „na miejsce” oraz chodzenie przy nodze na luźnej smyczy lub bez, komenda zwalniająca i komendy przydatne podczas wizyt u weterynarza).

Dalsze cykle szkoleniowe to ćwiczenia o wyższym poziomie trudności lub specjalistyczne. Podczas zajęć psy mają możliwość swobodnego kontaktu ze sobą.

Zajęcia miejskie

Niezależnie od poziomu zaawansowania pary człowiek-pies prowadzę też zajęcia miejskie. Służą one utrwalaniu poznanych wcześniej komend i socjalizacji. Jest to element programu „Pies Dobry Mieszkaniec Wrocławia” oraz programu „PETS WELCOME – Wrocław Miasto Spotkań”. Zajęcia miejskie odbywają się w Rynku i okolicach, ale czasem w innych miejscach. O ich lokalizacji informuje „kalendarz spotkań”. Na zajęciach jeździmy z psami różnymi środkami komunikacji miejskiej, odwiedzamy restauracje i sklepy, jeździmy schodami ruchomymi lub windą, utrwalamy wyuczone komendy w środowisku bardzo bogatym w bodźce. Ponieważ zajęcia prowadzone są na smyczy, psa należy wcześniej umiarkowanie wybiegać.

Na każde zajęcia miejskie zabierz ze sobą

Kaganiec fizjologiczny

Wodę

Książeczkę zdrowia psa
lub zaświadczenie o szczepieniu

BARDZO ATRAKCYJNE
NAGRODY!

Specjalistyczne szkolenia

Prowadzę 4 rodzaje takich szkoleń:
1. przygotowanie psa do sportu (wstęp do agility, flyball, obedience, rally-o, treiball i innych wybranych dyscyplin kynologicznych),
2. Kurs pierwszej pomocy dla psa (kurs dla opiekunów prowadzony przeze mnie i lekarza weterynarii),
3. „Pies asystent” – szkolenie psa do pracy psa asystującego osobie z niepełnosprawnością lub chorej (pomoc osobie na wózku inwalidzkim, z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, niesłyszącej, chorej na epilepsję lub cukrzycę, z zaburzeniami rytmu serca).
4. „Pies terapeuta” – wybór i szkolenie psa do pracy w terapii wspomaganej (kyno(dogo)terapia)