Profesjonalne szkolenie psów.
Terapie zaburzeń zachowań psów i kotów.

Informacje o zajęciach

Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu. Wskazana jest regularna obecność.

Przed zajęciami pies nie powinien być karmiony, właściciel przynosi ze sobą smakołyki dla psa w saszetce biodrowej, kaganiec (uwaga: nie może być nylonowy), książeczkę zdrowia psa, zabawkę na sznurku oraz wodę (szczególnie w gorące dni) i woreczki do sprzątania odchodów. Pies ma mieć zwykłą obrożę i smycz. Na szkolenie można zabrać rodzinę, ale należy pamiętać o kontroli zachowania dzieci. Wszystkie zajęcia prowadzę z udziałem właściciela/opiekuna psa. Proszę nie dzwonić z prośbą o oddanie psa na szkolenie.

Pies może dołączyć do grupy szkoleniowej w każdym momencie pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia do grupy ( telefon oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego).

W razie załamania pogody proszę o kontakt telefoniczny.

Zajęcia stacjonarne

Zajęcia na ogrodzonym kawałku stadionu „Wratislavia” trwają 60 minut. Podczas zajęć przewidziane są przerwy socjalizacyjne. Zajęcia polegają na wprowadzeniu psu nowych komend, które są potem hartowane na zajęciach miejskich, dlatego wskazane jest, by psy rozpoczynające kurs, zaczynały go właśnie od tego typu spotkań. Spotykamy się na terenie stadionu przylegającym do ulicy Dembowskiego 6/8 (Sępolno). Proszę o punktualność. Psy są wprowadzane na smyczy (a jeśli są problematyczne również w kagańcu) i spuszczane na wyraźne polecenie instruktora.

 

Zajęcia miejskie

Zajęcia w mieście trwają 60 minut. Przed takimi zajęciami pies powinien być umiarkowanie wybiegany, gdyż podczas tego typu szkoleń nie ma przerw na zabawę z innymi psami. Szkolenia miejskie są nastawione na hartowanie komend, czyli utrwalania znanych psu poleceń w warunkach trudnych, bo pełnych bodźców rozpraszających.

Spotykamy się pod wrocławskim Pręgierzem (więcej informacji znajduje się w kalendarium spotkań) Proszę o potwierdzenie udziału przy pomocy SMS

Zajęcia teoretyczne

Zajęcia teoretyczne wchodzą w zakres kursu. Są to zajęcia bez psów. Spotkanie trwa 90 minut i polega na dyskusji na temat problemów szkoleniowych i wychowawczych oraz daje czas na zadanie pytań, na które nie ma czasu podczas szkoleń grupowych z psami. Uwaga: to nie są konsultacje zoopsychologiczne.  Zajęcia odbywają się w miejscu ustalonym przez grupę.

Kurs pierwszej pomocy dla psa

Kurs ten odbywa się w lecznicy „Eveta” na ul. Ledóchowskiego 9 (Śródmieście, Park im. bł. Edyty Stein) i jest prowadzony przeze mnie i lekarza weterynarii. Na zajęcia przychodzimy bez psów, ale zabieramy notatniki i aparaty fotograficzne. Można filmować i  fotografować etapy szkolenia z udziałem jednego z moich psów, po to by później przetrenować je ze swoim. Kurs ten jest płatny dodatkowo 200zł (od psa, a nie od ilości osób z jego rodziny, które biorą udział w szkoleniu).

Konsultacje zoopsychologiczne dla psów i kotów

Są umawiane indywidualnie. Kosztują 300 zł za spotkanie trwające 60 -180 minut (pierwsze konsultacje zoopsychologiczne i kolejna wizyta kontrolna po upływie 2 tygodni, pod warunkiem utrzymania kontaktu z osobą prowadzącą dany przypadek. Dotyczą psów, których nie można dołączyć do grupy szkoleniowej ze względu na problemy z zachowaniem ( agresje, lęki, nadwrażliwość/nadpobudliwość).

Szkolenia indywidualne - są prowadzone w szczególnych przypadkach i kosztują 100zł za godzinę zegarową. Nie są to konsultacje zoopsychologiczne!

 

Informacje bieżące na temat zajęć, znajdziecie Państwo w „kalendarium spotkań”.

 

 

 

Polecam
PSY 24 ZOO Psychologia Polskie Stowarzyszenie Zoopsychologw Wesola Lapka Centrum Zdrowia Malych Zwierzat ENTE - Przedszkole jezykowe