Profesjonalne szkolenie psów.
Terapie zaburzeń zachowań psów i kotów.

O mnie

Mieszkam z pięcioma psami (Border Collie: Scottie i Shamrock, Sheltie: Moon i Sky oraz Valdim - "multigen dolnośląski" adoptowany kilka lat temu) i już niestety  bez kotów - moje kochane dachowce Malkavian i Morpheus odeszły w wieku 21 lat. Dzięki nim mogę obserwować złożoność zwierzęcych relacji, zachowań i inteligencji.

Moje zwierzęta ciągle mówią coś do siebie i ciągle wysyłają do mnie komunikaty. Takie międzygatunkowe rozmowy bardzo mnie fascynują. Nie polegają one na telepatii, ale na czytaniu nawet najmniejszych sygnałów niewerbalnych. Uczę więc ludzi co mają robić, żeby zwierzę rozumiało co do niego mówią. Zwierzęta dużo dla mnie znaczą. Pewnie nie uda mi się wykryć wszystkich rzeczy, które im zawdzięczam, gdyż nie obserwuję nas z boku, ale jestem częścią tego ludzko-zwierzęcego stada. Jeśli jakaś rodzina i jej zwierzę z jakiegoś powodu traci równowagę, co oznacza problemy i konflikty, jestem w stanie podpowiedzieć co zrobić, by tę równowagę odzyskać. Praca ta zaczyna się od ludzi a kończy na zwierzętach, bo to ludzie są odpowiedzialni za udomowienie zwierząt, a nie odwrotnie.

Jeśli więc potrzebujesz pomocy, zgłoś się do mnie.

Marcin Wierzba
Biolog środowiskowy, instruktor szkolenia psów metodą naturalną, zoopsycholog, wykładowca w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet SWPS), kynoterapeuta.

 

 

Uwaga:

 Nie udzielam konsultacji przez telefon i Internet. Trzeba najpierw zobaczyć co się dzieje, żeby zaprojektować trening lub terapię, która rozwiąże problem zamiast go pogłębiać.

 

 

Polecam
PSY 24 ZOO Psychologia Polskie Stowarzyszenie Zoopsychologw Wesola Lapka Centrum Zdrowia Malych Zwierzat ENTE - Przedszkole jezykowe