Kilka Słów o Mnie

W moim domu zwierzęta były zawsze. Obecnie mieszkam i pracuję z 4 psami (Shamrock – suka rasy Border Collie, Moon – suka rasy owczarek szetlandzki, Tío – owczarek belgijski Malinois i Valdi – „multigen dolnośląski” ☺).

Jestem instruktorem szkolenia psów (prowadzę „Szkołę Komunikacji Ludzi i Psów”), biologiem, zoopsychologiem (specjalność: terapie zaburzeń zachowań psów i kotów), kynoterapeutą (razem z moimi psami wspomagamy terapię ludzi z problemami fizycznymi lub psychicznymi w placówkach oświatowych, Domach Pomocy Społecznej i w ośrodkach specjalnych we Wrocławiu), nauczycielem (prowadzę programy edukacyjne i profilaktyczne we wrocławskich przedszkolach i szkołach oraz kursy instruktora szkolenia psów).

Lubię to co robię.

Przez wiele lat współpracowałem z Uniwersytetem Humanistycznospołecznym SWPS (współprowadziłem fakultety i moduły z psychologii zwierząt towarzyszących oraz byłem kierownikiem studiów podyplomowych o kierunku „Terapia i edukacja w asyście zwierząt w teorii i praktyce”.

Poza tym pracuję jako starszy specjalista ds. ochrony zwierząt domowych w Biurze Wrocław Bez Barier Urzędu Miejskiego Wrocławia. Aktywnie i biernie uczestniczę w konferencjach i seminariach o tematyce zwierzęcej organizowanych w Polsce i za granicą. Uważam bowiem, że zarówno wiedzę, jak i umiejętności warto i należy doskonalić.